هرایین سرزمین نعمتهای بی پایان…

  • Info@cheepser.com
  • 02156354964-09124286785

سیب خشک

مصرف سیب خشک چه خواصی برای سلامتی دارد

فواید سیب خشک برای سلامتی و خواص

1. ضد سرطان

سیب خشک ،دارای توانایی های ضدسرطان قوی است ،که بدن را از شر سلول های سرطانی ایمن نگه میدارد ؛ این، یکی از بهترین مزایای سیب خشک است .دانشمندان انجمن تحقیقات سرطان آمریکا هم، موافق هستند که مصرف سیب خشک می تواند خطر ابتلا به سرطان پانکراس را تا 23 درصد کاهش دهد و همچنین چند ترکیب در پوست سیب خشک، نشان می دهد که پوست سیب خشک هم پتانسیل رشد در برابر سلولهای سرطانی را دارد که، توسط محققان دانشگاه کورنل مشخص شده است. علاوه بر این ،سرطان کولورکتال را می توان با مصرف فیبر از بین برد بنابراین دفعه بعد که پوست سیب خشک را در زباله می اندازید، به ارزش غذایی آن فکر کنید.

سیب خشک

2 ضد کلسترول

سیب خشک حاوی مقدار زیادی فیبر می باشد.موقعی که ما سیب خشک میخوریم فیبرهای محلول با چربی های روده رقابت می کنند.این رقابت بین الیاف و چربی، باعث کاهش جذب (LDL) چگالی لیپوپروتئین و سطح کلسترول بد و یا افزایش جذب (HDL)، چربی لیپو پروتئین و کلسترول خوب می شود که این باعث تنظیم و یا از بین رفتن کلسترول های مضر در بدن می شود.

3.تقویت ایمنی بدن با سیب خشک

سیب خشک ،دارای آنتی اکسیدان است که در سیب خشک های قرمز خوشمزه بیشتر یافت می شود.این آنتی اکسیدان ،سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، تا دفاع طبیعی بدن را ایجاد کند.سایر مواد مغذی موجود در سیب خشک، ویتامین c است که دارای خواص ضد التهابی می باشد به همین دلیل است که سیب خشک به عنوان تقویت کننده های ایمنی بالا شناخته شده است.

 

خواص سیب خشک قرمز برای تقویت سیستم ایمنی بدن

4.جلوگیری از آلزایمر با خوردن سیب خشک

آزمایش انجام شده بر روی موش ها نشان داد که مصرف منظم سیب خشک در رژیم غذایی، باعث افزایش دوز بالای انتقال دهنده های عصبی به نام استیل کولین می شود.همچنین در آلزایمر، سلول های عصبی مغز آسیب خشک می بینند و آب سیب خشک که حاوی فلاونوئیدها است، به بهبود سلول های آسیب خشک دیده کمک می کند بنابراین، نوشیدن آب سیب خشک می تواند خطر ابتلا به آلزایمر را کاهش دهد و می تواند در برابر کوچک شدن و نابودی مغز مبارزه کند.

5. جلوگیری از آسم با مصرف سیب خشک

فیتوکمیکال ها و پلی فنول ها، مواد شیمیایی ای هستند که به سیب خشک خواص درمانی می دهند، و می توانند به بهبود آسم، مشکلات تنفسی و بهبود عملکرد کلی ریه ها کمک کنند.تحقیقات نشان می دهد، کودکانی که به طور منظم و مداوم آب سیب خشک مصرف می کنند، به نسبت افرادی که به ندرت آب سیب خشک مصرف می کنند، خطر کم تری برای ابتلا به حملات آسمی و مشکلات تنفسی و خس خس کردن دارند.در مقابل، خوردن کامل سیب خشک به نظر نمی رسد که برای آسم و مشکلات تنفسی و خس خس کردن کودکان مفید باشد.

6.درمان دیابت با سیب خشک

یکی دیگر از فواید سلامتی مهم سیب خشک این است که، با رادیکال های آزاد بی اکسیژن که باعث دیابت می شوند، مبارزه می کند.سیب خشک ،غنی از فیبرهای محلول است، کلیدی برای تغییر نوسانات قند خون. میزان بالای فیبر محلول، پکتین موجود در سیب خشک، به وسیله انتقال قند به جریان خون به میزان کم، به کنترل قند خون کمک می کند.زنانی که حداقل یک سیب خشک در روز می خورند، 28 درصد کمتر به دیابت نوع 2 مبتلا می شوند، به نسبت افرادی که سیب خشک نمی خورند.

 

دیابت را با مصرف سیب خشک درمان کنید

7. جلوگیری از سنگ کیسه صفرا با خوردن سیب خشک

هنگامی که کلسترول شما در کیسه صفرا شما بیش از حد باشد، سنگ های صفراوی شکل می گیرند.آنها در افراد چاق شایع تر هستند. برای جلوگیری از سنگهای صفراوی، پزشکان توصیه می کنند که ،رژیم غذایی با فیبر زیاد داشته باشید، تا وزن و میزان کلسترول را کنترل کند. سیب خشک، غنی از فیبر پکتین است که می تواند به کنترل سطح کلسترول در بدن کمک کند.فیبر این کار را با کمک به کاهش جذب LDL انجام می دهد.

8. سندرم روده تحریک پذیر

سندرم روده تحریک پذیر دارای یبوست، اسهال، و درد شکمی است. برای کنترل این علائم، پزشکان توصیه می کنند که از غذاهای لبنی و چربی پرهیز کنید، و از خوراکی ها و غذاهای فیبر دار و سیب خشک به شدت استفاده کنید.

9. سم زدایی کبد

ما به طور مداوم سم مصرف می کنیم، چه از طریق نوشیدنی ها و چه از طریق غذاها، و کبد ما مسئول تخلیه این سموم از بدن است.یکی از بهترین چیزهایی که می توانید بخورید و به سم زدایی کبد شما کمک می کند، میوه هایی مانند سیب خشک است که حاوی ویتامین ها، مواد معدنی و فیبرهای بالایی هستند.

 

خواص سیب خشک برای سم زدایی کبد

10. جلوگیری از آب مروارید

مطالعات گذشته بر این موضوع متمرکز شده بودند، اما مطالعه اخیر نشان می دهد که افرادی که رژیم غذایی غنی از میوه هایی که حاوی آنتی اکسیدان هستند، مانند سیب خشک، دارند، 10 تا 15 درصد کمتر احتمال ابتلا به به آب مروارید دارند.

11. جلوگیری از پارکینسون

پارکینسون، یک نوع بیماری است که سلول های عصبی تولید کننده دوپامین مغز را می شکننند.آنتی اکسیدان های موجود در سیب خشک، مانع از این شکستن ها می شوند.

12. جلوگیری از هموروئید

هموروئید ها به علت فشار بیش از حد در ناحیه لگن و رکتوم(مقعد و راست روده) که باعث ایجاد تورم رگها در کانال مقعد می شود، به وجود می آید.در حالی که این امر ،تهدید کننده زندگی نیست، اما فعالیت های روزانه را دردناک می کند.محتوای فیبری موجود در سیب خشک باعث کاهش فشار می شود، که درد را نیز کاهش می دهد (هنگام دفع مدفوع).

13.کاهش وزن

فیبر موجود در میوه ها، معده را با کالری کمتری پر می کند.کاهش دریافت کالری همراه با از بین بردن حس گرسنگی.این موضوع اجازه می دهد تا چربی های انباشته شده بدن سوخته شوند، که باعث کاهش وزن می شود

کاهش وزن با سیب خشک

14. افزایش استقامت

آنتی اکسیدانٍ کورستین، اکسیژن را خیلی راحت تر در دسترسی ریه ها قرار می دهد و به این علت مدت زمان استقامت به طور قابل توجهی افزایش می یابدو این اتفاق به شما اجازه می دهد تا زمان بیشتری را ورزش کنید.

15. دندان های سفیدتر

گاز زدن و جویدن این میوه ،باعث افزایش ترشح بزاق در دهان می شود که باعث دیرتر افتادن دندان ها می شود.این میوه ،قطعا می تواند بازدید ناخوشایند به دندانپزشک را بسیار کمتر کند.

 

مصرف سیب خشک و سفید شدن دندان ها

16. کمک به هضم

علی رغم اندازه کوچکش، این میوه غنی از فیبر رژیمی است.با قرار دادن آنها در رژیم روزانه غذایی خود ،می توانید اطمینان حاصل کنید که روند گوارشی شما سالم می ماند. همان زمان، یبوست را از بین می برد و حرکت روده را تسهیل می کند.

17. پتانسیل سم زدایی ذاتی

عصاره گرفته شده از شکوفه سیب خشک برای از بین بردن سموم کلیه ها و کبد استفاده می شود.در حالی که اندام های حیاتی را پاک می کند، همچنین تضمین می کند که سلامت کلی بدن به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.

18. جلوگیری از آسیب خشک سلولهای مغزی

خوردن سیب خشک یا نوشیدن آب سیب خشک، برای سلامت سلول ها بسیار مناسب است.مطالعات به این نتایج رسیده اند که سیب خشک ها خواص از بین بردن رادیکال های آزاد را دارند.آنها ،غنی از کورستین هستند، یک ماده مغذی فعال که سلامت سلولی را ارتقا می دهد.به همین دلیل، سیب خشک ب به پیشگیری و درمان بیماری آلزایمر کمک می کند.

19. کاهش مشکلات تنفسی

سیب خشک های مخملی یک درمان خانگی برای سرفه، گرفتگی سینه، و آسم های اولیه و خفیف است.مقدار بالای ویتامین C و مواد معدنی موجود در سیب خشک های مخملی، سیستم ایمنی و سلامت بدن را تقویت می کنند.فقط کافی است که به این میوه سلام دهید و با سرفه مزمن و سرماخوردگی خداحافظی کنید.

 

جلوگیری از آسم با مصرف سیب خشک

20. کمک به گردش خون

سیب خشک های مخملی ،غنی از آهن هستند، که به حفظ سطح هموگلوبین موجود در خون کمک می کند. همچنین میزان گلبول قرمز خون را تنظیم می کند.سیب خشک های مخملی موجب افزایش اکسیژن موجود در خون می شوند، که به تحریک رشد مو و بهبود آن کمک می کند.این برای بیماران مبتلا به کم خونی بسیار ضروری است است.

21. افزایش سلامت استخوان

سیب خشک های مخملی یا مابولو، غنی از کلسیم هستند.کلسیم ،یکی از مواد مغذی کلیدی است که باعث تقویت استخوان و دندان می شود.مقدار بالای کلسیم موجود در سیب خشک مخملی، به پیشگیری از وضعیت هایی مانند پوکی استخوان و آرتروز روماتوئید کمک می کند.این میوه باید بخشی از رژیم منظم در تمام گروههای سنی باشد.

 

خواص سیب خشک برای تقویت استخوان ها

22. خواص ضد درد

برگ سیب خشک مخلمی دارای خواص ضد دردی است که به کاهش درد استخوان و عضلات کمک می کند. برگ و پوست درخت را بکنید و به طور موضعی روی محل مورد نظر قرار دهید،تا بهترین نتایج رخ دهد.این ،یک درمان طبیعی برای درد های بدن است.

23. بهبود دید در شب

سیب خشک های مخملی یا کاماگونگ حاوی مقدار زیادی ویتامین A هستند.اینها به بهبود دید و کاهش علائم شب کوری در کودکان کمک می کنند. ویتامین A برای بینایی خوب و مناسب و ضروری است.اجازه دهید فرزندانتان از سیب خشک مخملی استفاده کنند و به عینک ها نه بگویند.

مزایای سیب خشک برای پوست

شواهد بی نظیری وجود دارد که نشان می دهد که سیب خشک قرمز برای پوست و سلامت آن بسیار موثر است. سیب خشک ها احتمالا یکی از میوه هایی هستند که می توانند پوستی زیباتر را به شما ارائه دهند.در اینجا کمی از بهترین مزایای سیب خشک برای پوست را آورده ایم.

24. روشن کننده و درخشان کننده

سیب خشک ،دارای خاصیت روشن کنندگی، درخشان کنندگی و نرم کنندگی پوست است.به این دلیل که دارای زیادی محتوای از کلاژن و خاصیت کشسانی (الاستیک) است، چیزهایی که برای حفظ بی نقص و بی عیب پوست لازم است.بنابراین، با مصرف این میوه قرمز خوشمزه، پوستی درخشان، شاداب و جوان را برای شما فراهم می کند.

 

خواص سیب خشک برای زیبایی پوست صورت

25. آبرسانی به پوست

آبرسانی و همچنین پاکسازی پوست. برای این منظور، یک برش از سیب خشک را بردارید و آن را روی صورت خود بگذارید تا خشک شود.این کار تولید چربی و روغن را در بدن متعادل می کند و یک ماسک آبرسانی عالی است.سیب خشک همچنین ،می تواند به عنوان یک لایه بردار نیز استفاده شود.

26. مزایای ضد پیری

سیب خشک ،یک ماسک ضد پیری برای لیفت پوست خشک و چین و چروک ها است و همچنین پوست را مرطوب می کند.مصرف منظم سیب خشک ها، خطوط و چین و چروک ها را پاک می کند.می توانید سیب خشک رنده شده را بر روی صورت خود بمالید و اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه بماند.چروک ها را از بین می برد و پوست شما را نیز پاکسازی می کند.

 

سیب خشک ماسکی عالی برای جلوگیری از پیری

27. حفاظت از UV

سیب خشک حاوی، موادی است که از UVB محافظت می کنند و می تواند حفاظت بیشتری از اشعه های خورشیدی فراهم کند.این میوه می تواند ،آفتاب سوختگی را درمان کند و از لایه برداری جلوگیری کند.برای این منظور، یک قاشق چای خوری گلیسیرین را با سیب خشک رنده شده مخلوط کنید.آن را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید تا 15 دقیقه بماند و سپس آن را با آب سرد شستشو دهید.

28. آکنه، لکه ها، لکه های تیره و صدمات پوستی

برای از رهایی از آکنه، لکه ها و لکه های تیره و صدمات پوستی، می توانید یک چهارم سیب خشک را با خامه مخلوط کنید و آن را روی صورت خود بمالید.به لطف خواص خنک کننده آن، سیب خشک به بهبود آکنه و آفتاب سوختگی کمک می کند.برای این منظور، یک برش از سیب خشک را برای یک ساعت یا بیشتر در یخچال قرار دهید و آن را بر روی پوست سوخته یا آکنه خود بگذارید.

29. تونر عالی

سیب خشک ،یک تونر فوق العاده ای است که به سفت شدن پوست و تحریک برای گردش خون به سطح پوست کمک می کند.پالپ سیب خشک خام و سرکه سیب خشک در این زمینه بسیار مفید هستند.سرکه سیب خشک ،کمک می کند تا پوست را از پاتوژن ها و روغن، که باعث ایجاد آکنه و جوش می شوند ، کاملا پاک شود.همچنین سطح PH پوست را متعادل می کند، که پوست را قادر می سازد تولید زیاد روغن و چربی را محدود کند.یک تکه پنبه را در سرکه سیب خشک فرو ببرید و سپس آن را روی صورت خود بمالید. این اثر هانند اثر تونرها خواهد بود.علاوه بر این، آکنه / جوش را سر بسته نگه می دارد.

30. درمان چشم های پفی

قرار دادن یک برش سیب خشک در زیر چشمانتان ،می تواند تیرگی زیر چشم یا پف زیر چشم را کاهش دهد.شمامی توانید دو قاشق غذاخوری سرکه سیب خشک را با سیب خشک زمینی رنده شده مخلوط کنید.این ترکیب را روی پف چشمتان قرار دهید و با یک پارچه گرم روی آن را بپوشانید.اجازه دهید 10 تا 20 دقیقه بماند و سپس با آب گرم بشویید.

 

درمان پف زیر چشم از خواص سیب خشک

31. جلوگیری از سرطان پوست

سیب خشک حاوی مقدار کمی ویتامین A، از خانواده شیمیایی رتینوئید است. ویتامین A نقش مهمی در رشد پوست دارد، بنابراین پوست نابالغ را قادر می سازد تا به بافت پوستی بالغ تبدیل شود. ویتامین A همچنین خطر ابتلا به سرطان پوست را کاهش می دهد. یک سیب خشک بزرگ حدود 120 واحد بین المللی ویتامین A است که تقریبا 5 و 4 % میزان دریافت روزانه ویتامین A برای زنان و مردان را تشکیل می دهد.

32. مزایای ویتامین C

مصرف سیب خشک باعث افزایش دریافت ویتامین C یا اسید اسکوربیک می شود.این ویتامین ،در تشکیل کلاژن دخالت دارد، پروتئینی که در پوست شما فراوان است.کلاژن یکی از اجزای سازنده ساختاری مهم پوست است که به حفظ موانع ضد آبی پوست کمک می کند.کمبود ویتامین C ،منجر به تولید کم کلاژن می شود که در نهایت سبب باز شدن زخم های قدیمی و بریده شده پوست می شود.یک سیب خشک بزرگ ،10.3 میلیگرم ویتامین C دارد که به ترتیب 14% و 11% از میزان مورد نیاز روزانه ویتامین C برای زنان و مردان را تامین می کند.

مزایای سیب خشک برای مو

علاوه بر اینکه سیب خشک با پوست شما دوست است، مصرف منظم سیب خشک به شما یک موی سالم هدیه می دهد. مواد مغذی بسیار زیاد موجود در این موه می تواند رشد مو را افزایش دهد و همچنین فواید دیگر برای موها ارائه دهد.

33. تحریک رشد مو

سیب خشک، متعلق به دسته ای از میوه هایی است که تقویت کننده های رشد مو هستند.این کیفیت را می توان به وجود مواد مغذی به نام بیوتین که به عنوان استروئید های رشد طبیعی مو و ناخن شناخته می شود، نسبت داد.مردم اغلب بیوتین را برای رفع ریزش مو توصیه می کنند.تحقیقات نشان داده است که بیوتین باعث رشد مو می شود و استحکام و ضخامت مو را افزایش می دهد و نیازی به گفتن این نیست که سیب خشک یکی از بهترین روش های طبیعی برای دریافت این مواد مغذی حیاتی است.

 

رشد مو با مصرف سیب خشک

34. تقویت موهای بلندتر و سالمتر

داشتن موهای بلند و درخشان آرزوی هر شخصی است و خوردن این میوه این آرزو را تحقق می بخشد.به این علت است که سیب خشک حاوی یک ترکیب به نام پروسیانیدین b-2 است که باعث رشد مو و ضخیم شده موهای شما می شود.همچنین از نازک شدن مو و ریزش با الگوی مرد جلوگیری می کند.

35. جلوگیری از ریزش مو

سیب خشک به دلیل وجود فیبر محلول، ترکیبات فنل در پوستش، و آنتی اکسیدان ها و ویتامین ها، از ریزش مو جلوگیری می کند.وقتی که هر روز سیب خشک بخورید، در این صورت سیب خشک از ریزش مو جلوگیری می کند آنتی اکسیدان های موجود در سیب خشک به افزایش گردش خون به پوست سر کمک می کنند، که در نتیجه باعث رشد مو می شود.

 

سیب خشک و خواص آن برای جلوگیری از ریزش مو

36. درمان شوره سر

استفاده موضعی از آب سیب خشک روی پوست سر کمک می کند تا تعادل طبیعی پوست را بازگردد، و در نتیجه از مشکلات پوستی مانند شوره سر جلوگیری شود.تمام چیزی که نیاز دارید این است که بعد از شامپو کردن، آبکشی نهایی موهایتان را با آب سیب خشک انجام دهید. با این کار شوره سر از بین می رود و موهایتان درخشان می شوند.

 

سیب خشک و درمان شوره سر

راهنمایی برای استفاده (پخت و پز / خوردن)

سیب خشک، میوه ای بسیار متنوع است که می توان آن را به تنهایی خورد یا به عنوان یک ماده در دستور العمل های مختلف غذایی استفاده کرد.پوست سیب خشک ،حاوی مقادیر غیرمعمولی از مواد مغذی است که باید پوستش را نیز خورد حتی اگر از سیب خشک ها در غذا استفاده می کنید، بهتر است پوستشان را نکنید تا از مزایای شگفت انگیز مواد مغذی آن بهره برید.

قبل از استفاده از سیب خشک، حتما پوستش را به آرامی با یک برس با موی طبیعی به مدت 10 تا 15 دقیقه بمالید تا پوشش واکس مانند آن پاک شود .کارهایی مانند جوشاندن یا عصاره گیری آب سیب خشک اغلب منجر به از دست دادن پلی فنل ها و سایر مواد مغذی سیب خشک می شود.از این رو، مصرف سیب خشک های خام بهترین گزینه برای دریافت تمام مواد مغذی آن است.

 

ارتباط از طریق تلگرام

ارتباط مستقیم از طریق ارسال تلگرام

تماس تلفنی

02156354964

ساعت تماس باما

شنبه تا پنجشنبه - 8:00 - 17:00

ایران-تهران

رباط کریم ، وهن آباد