میوه خشک در طب سنتی

میوه خشک در طب سنتی

میوه خشک در طب سنتی

آیا تا بحال به این فکر کرده اید که از میوه خشک در طب سنتی چه استفاده میشود! با ما همراه باشید تا از فواید این محصول در طب سنتی آگاه شوید.

استفاده از میوه خشک ها در طب سنتی در بسیاری از فرهنگ ها و سنت ها ریشه دارد؛ ایرانیان باستان از میوه خشک ها در طب سنتی استفاده های بسیاری میکردند و بیشتر بیماری های انسان را با میوه خشک درمان یا بهبود میبخشیدند. میوه های خشک شده در طب سنتی خواص دارویی و درمانی داشته که در این مقاله به چند نوع از آنها میپردازیم.

تقویت گوارش

قطعا مشکلات گوارشی برای هر انسانی رنج آور میباشد و برای درمان و بهبود آن ناچار میشویم از داروهای شیمیایی استفاده کنیم، ولی از میوه خشک نیز نباید غافل شد زیرا میوه خشک با داشتن مواد معدنی و

میوه خشک و طب اسلامی

ویتامین به بیماری یبوست کمک بسیاری میکند و با مصرف آلو خشک و خشک میتوانید یبوست را بهبود داده و حتی درمان کنید ولی باید به اندازه معینی در طول روز از این میوه خشک مصرف کنید.

تقویت سیستم ایمنی

میوه های خشک شده مانند زردآلو، پرتقال، انجیر دارای ویتامین C میباشند که به تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل بیمار و عفونت ها کمک بسزایی میکند.

افزایش انرژی

در طول روز انرژی زیادی را صرف کار و موارد دیگری میکنیم که این انرژی از دست رفته باعث خستگی ما در حین کار میشود. این انرژی از دست رفته با کمک میوه خشک ها افزایش پیدا میکنند زیرا میوه خشک ها دارای قند های ساده مانند گلوکز و فروکتوز هستند که به سرعت تبدیل به انرژی میشوند و مواقعی که به افزایش انرژی نیاز داشته باشد خیلی مفید هستند.

فواید میوه خشک در طب سنتی

کاهش التهاب

میوه خشک ها دارای خواص زیادی میباشند و یکی دیگر از این خواص کاهش التهاب است. میوه خشک هایی مانند آلو، توت خشک و زرشک خواص ضد التهابی دارند و برای کاهش التهاب های ناشی از بیماری هایی مانند آرتریت و التهابات مفصلی بسیار مفید هستند.

تنظیم قند خون

در طب سنتی برای تنظیم قند خون بجای استفاده از انسولین از میوه خشک هایی مانند توت خشک و آلوچه که دارای الیاف و قند های طبیعی هستند استفاده میکنند، که این میوه ها کمک میکنند تا قند خون تنظیم شده و در کنترل بیش فعالی و نوسانات قند خون کمک بسیاری میکنند.

خلاصه

میوه خشک ها دارای خواص درمانی زیادی میباشند و برای بیماری ها میتوانند بسیار مفید باشند ولی در کنار مفید بودن میتوانند مضراتی را نیز دارا باشند و برای همین توصیه میشود در مصرف میوه خشک در درمان بیماری و بهبود آن حتما با یک پزشک و متخصص مشورت کرده و همچنین در مصرف آنها زیاده روی نکنید که نه تنها سلامتی شما را بهبود نمیبخشد حتی ممکن است به خطر نیز بیندازد. بدنی سالم و تندرست را برایتان آرزومندم.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تصویر هرایین

هرایین

تولید کننده انواع میوه خشک در ایران با نشان استاندارد