پودر میوه و کاربرد های آن در صنایع مختلف

پودر میوه خشک

پودر میوه از دوران گذشته مورد استفاده انسان بوده است . در دورانی که بیشترین مصرف غذایی انسان محدود به خوراکی های آبکی مانند انواع آش بوده این ماده ارزشمند مورد استفاده قرار می گرفته است در مورد استفاده از پودر میوه موارد زیر قابل ذکر است:

1- استفاده از پودر میوه خشک در  صنایع دارویی

قطعا یکی از چیزهایی که در هنگام مواجه با بیماری یا فرایند درمان توجه خود را جلب می نماید طعم تلخ داروهایی همچون قرص وشربت است. این موضوع در نزد کودکان خردسال مشهود و معضلی برای تجویز برای این سنین است. در سالیان اخیر داروها اما طعم دیگری را تجربه نموده تا تلخی درمان برای ما آسان گردد. قطعا اگر طعم میوه ها را در داروهای مصرفی رهگیری کنید به پودر میوه خواهید رسید.

 

پودر میوه
پودر میوه

2-پودر میوه در صنایع عطر سازی:

در گذشته های نه چندان دور پدر بزرگ ها و مادربزرگهای ما برای خوشبو کردن لباس های خود از پوست میوه ها استفاده می نمودند . درزمان حاضر با پیشرفت کارخانجات عطر سازی و تولید انواع خوشبوکننده ها استفاده از پودر میوه در این صنایع سرعت بیشتری گرفته و شرکت های عطر سازی و تولید کننده انواع خوشبو کننده ها یکی دیگر از مشتریان این محصول با ارزش محسوب می گردند.

3- پودر میوه و صنایع غذایی :

مهمترین کاربرد این ماده در صنایع غذایی است. از این محصولات در کارخانجات آبمیوه، بستنی سازی، سس ، مواد غذایی دیگر مانند کیک و کلوچه ، شیرینی جات و… به وفور استفاده می شود.

امروز بیشتر طعم هایی که در قالب مواد غذایی از آن استفاده می کنیم بر گرفته از محصولاتی همچون پودرمیوه جات  است.

4-مکمل های ورزشی

میوه به دلیل داشتن مواد ضرورری بدن مانند انواع فیبر و ویتامین یکی از مناب اصلی تامین نیازهای بدن محسوب می شود. در مکمل های دارویی که اغلب به صورت پودر ارائه می گردد پودر میوه جایگاه ویژ های دارد. از این ماده چه در بحث تامین انرژی و ویتامین ها و چه در بخش مزه دهی به انواع پروتئینه ها استفاده می شود.

اگر بخواهیم  یک جمع بندی کلی برای استفاده از این ماده ارزشمند داشته باشیم سه بخش مهم قطعا مصرف  این محصول را توجیح خواهد کرد:

1-استفاده به عنوان طعم دهنده

2-تامین نیازهای غذایی موجود

3-استفاده از اسانس میوه

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
تصویر هرایین

هرایین

تولید کننده انواع میوه خشک در ایران با نشان استاندارد